ogl2g.pngogl6.pngogl7.pngogl8.png

do projektu dsp

W ramach realizacji Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w dniu 25.07.2019 r. została zawarta umowa między Województwem Dolnośląskim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego a Związkiem Stowarzyszeń „Dolnośląska Sieć Partnerstw LGD”. Przedmiotem umowy jest realizacja operacji pt.: „Wsparcie tworzenia międzynarodowej sieci kontaktów Lokalnych Grup Działania z Dolnego Śląska oraz podniesienie wiedzy w zakresie funkcjonowania Programu LEADER w obszarze Unii Europejskiej”.

W ramach realizacji operacji przedstawiciele dolnośląskich lokalnych grup działania odbędą wizytę studyjną do Danii na Bornholm. Tematem przeprowadzonej wizyty studyjnej będzie wykorzystanie zasobów lokalnych dla rozwoju społecznego i gospodarczego obszaru LGD, włączenia społecznego, tworzenia sieci lokalnej współpracy oraz podejmowania współpracy międzynarodowej i podnoszenie wiedzy z zakresu funkcjonowania podejścia LEADER w Unii Europejskiej na przykładzie LAG Bornholm – Dania. Wizyta zakłada spotkania, szkolenie, prelekcje i odwiedzenie miejsc dobrych praktyk w celu nabycia wiedzy, uzyskania inspiracji do nowych czy zmodyfikowanych działań dot. min. aktywizacji mieszkańców oraz wskazania możliwości tworzenia sieci kontaktów dla lokalnych grup, międzyterytorialnej i międzynarodowej. Warto bowiem pokazać to miejsce jako pozytywny przykład współpracy, nie tylko środków finansowych, ale przede wszystkim procesów społeczno-gospodarczych i oddziaływania metody, podejścia LEADER, w ujęciu wielofunduszowym. Operacja zostanie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Biuro czynne:

- w poniedziałki, wtorki i czwartki od godz. 7.15 do godz. 15.15,

- w środy od godz. 7.15  do godz. 17.15,

- w piątki od godz. 7.15 do godz. 13.15.

Twoje IP: 18.206.16.123
2019-09-22 23:01