„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez Społeczność LSR współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.

Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu".


Stopka


pociagjs.jpg


Przekaż nam 1 % podatku

Szanowni Państwo
Można już składać zeznanie podatkowe. Przy tej okazji warto pamiętać o oddaniu 1% podatku na Organizację Pożytku Publicznego.
Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska prowadząca Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.Dlaczego my?

Fundacja podejmuje działania mające na celu ochronę i promocję idei ochrony obiektów poprzemysłowych dokumentujących historię techniki oraz rozwój gospodarczy historycznego Śląska. Misja Fundacji realizowana jest poprzez fizyczną ochronę dóbr będących w zakresie naszych zainteresowań oraz poprzez działania o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i społecznym. Fundację tworzą:

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej,
Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach Szopienicach,
Młyn Hilberta w Dzierżoniowie, [w organizacji]
Parowozownia Dzierżoniów – filia Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, [w organizacji]
Muzeum Śląskiej Porcelany w Tułowicach k. Opola [w organizacji]
Muzeum Technik Rolnych w Piotrowicach Świdnickich k. Jaworzyny Śląskiej, [w organizacji]
Co się dzieje ze środkami pozyskanymi przez Fundację?
W kwestiach finansowych najważniejsza jest dla nas transparentność. Rokrocznie Fundacja opracowuje i publikuje Sprawozdanie Finansowe, które w szczegółowy i przejrzysty sposób ilustruje sposób pozyskiwania i pożytkowania środków finansowych.

Co zyskujesz przekazując swój 1% na działalność Fundacji?
W aktywny i widoczny sposób włączają się Państwo w ratowanie dóbr kultury technicznej. Każdy nasz Darczyńca, bez względu na wysokość przekazanego nam 1%, otrzymuje od nas całoroczny bilet wstępu ( zw. złoty bilet) uprawniający go do nieodpłatnego zwiedzania Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku oraz Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach oraz udziału we wszystkich organizowanych przez nas wydarzeniach.

Jak przekazać nam swój 1%?
Wystarczy w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać nasz numer KRS.

Nasz numer KRS:

0000289386


Z pozoru niewielka kwota, jaką przekazujemy na wybrany cel staje się częścią większej sumy, którą Stowarzyszenie może wykorzystać na swoje cele statutowe. Mając do wyboru oddanie tego 1% podatku do Skarbu Państwa lub na organizacje pozarządowe, które poświęcając swój czas i środki czynią wiele dobrego, coraz więcej osób decyduje się na tą drugą opcję.

Z góry serdecznie dziękujemy !!

Zespół Fundacji.
Godziny Otwarcia

Biuro czynne:

- w poniedziałki, wtorki i czwartki od godz. 7.15 do godz. 15.15, 

- w środy od godz. 7.15  do godz. 17.15,

- w piątki od godz. 7.15 do godz. 13.15.

Szukaj

Udogodnienia

Rodo

Statystyki

6858500
Dziś
Wczoraj
Ten Tydzień
Ostatni Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni Miesiąc
Wszystkie Dni
12409
0
12409
6824454
65819
74666
6858500

Twoje IP: 3.226.76.98
2021-04-22 10:18

Gmina_Dobromierz-2x.jpgGmina_Jaworzyna_Śląska-2x.jpgGmina_Kostomłoty-2x.pngstrzegom2x.pngGmina_Świdnica-2x.jpgGmina_Udanin-2x.pngGmina_Żarów-2x.png