1PG

2PG

3PG

4PG

Regionalna edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego serdecznie zapraszają do udziału w XI edycji regionalnego etapu konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną Dolnego Śląska.

Celem konkursu jest poznanie i udokumentowanie dolnośląskich regionalnych produktów żywnościowych, produktów osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur.

Ideą konkursu jest też przygotowanie producentów do ubiegania się o ochronę zgodną z ustawodawstwem unijnym oraz zachęcanie mieszkańców obszarów wiejskich do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu. Produkty będą oceniane w następujących kategoriach:

I. Produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego.

Podkategorie:
1. Produkty i przetwory mięsne.

2. Produkty i przetwory z ryb.

3. Produkty mleczne.

4. Miody.

II. Produkty regionalne pochodzenia roślinnego.

1. Przetwory owocowe.

2. Przetwory warzywne.

3. Produkty zbożowe.

4. Wyroby cukiernicze.

III. Napoje regionalne.

1. Napoje bezalkoholowe.

2. Napoje alkoholowe.

IV. Inne produkty regionalne w szczególności łączące produkty roślinne ze zwierzęcymi (np. farsze).

V. Najlepsze danie i potrawa regionalna.

W ramach konkursu Komisja Konkursowa oceni najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz najlepszą potrawę regionalną. Dodatkowo zostanie nominowany laureat do nagrody „Perła 2011”, która zostanie wręczona podczas Wielkiego Finału Konkursu w czasie trwania Międzynarodowych Targów Spożywczych Polagra Food w Poznaniu. Lista laureatów w kategorii produktów i potraw zostanie umieszczona na stronach internetowych organizatorów regionalnej edycji Konkursu.

Termin nadsyłania kart zgłoszeniowych upływa 31 lipca 2011r.

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres:

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu

ul. Zwycięska 12

53 – 033 Wrocław

z dopiskiem: „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”.

Konkurs odbędzie się 3 września 2011r. na terenie Pasażu Grunwaldzkiego przy Placu Grunwaldzkim 22 we Wrocławiu.

Nadzór merytoryczny nad przebiegiem konkursu sprawuje Dział Przedsiębiorczości, Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki, DODR we Wrocławiu. Szczegółowych informacji w tym zakresie udziela Izabela Michniewicz:

izabela.michniewicz@dodr.pl

tel. 71/3398021 wew. 152

Koordynatorem Konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Informacji na jego temat udziela Justyna Antosik - Dział Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich:

justyna.antosik@umwd.pl

tel. 71/776-90-30

Konkurs organizowany jest w ramach Planu działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Schematu III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Twoje IP: 54.234.13.175
2018-11-20 07:34