„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez Społeczność LSR współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.

Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu".


Stopka


4W dniu 8 lipca 2020 roku Prezes Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” Krystian Ulbin podpisał umowy z grantobiorcami na kwotę 114 795,00 zł z przeznaczeniem na budowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej. – Skutecznie wdrażamy Lokalną Strategię Rozwoju, wspierając zarówno inwestycje gmin jak i właśnie organizacji pozarządowych, które są najbliżej mieszkańców – podkreśla Krystian Ulbin, Prezes LGD.    


W ramach grantu „Razem dla Sołectwa” wsparcie otrzymali:

FUNDACJA DOBREGO STARTU w kwocie 25 000 zł na zadanie pn. „Aktywizacja przez sport – budowa boiska rekreacyjnego” OCHOTNICZ STRAŻ POŻARNA W GNIEWKOWIE w kwocie 40 000 zł na zadanie pn. „Budowa wiaty rekreacyjnej w Gniewkowie wraz z zagospodarowaniem terenu” oraz na zadanie pn. Siłownia plenerowa “Aktywność na świeżym powietrzu” STOWARZYSZENIE "NASZE DZIECI - WSPÓLNA SZKOŁA" W ZASTRUŻU w kwocie 25 000 zł na zadanie pn. „Zbudujmy Razem Aktywną Wioskę” STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI WSI GRODZISZCZE "SZTAFETA POKOLEŃ" w kwocie 24 795 zł na zadanie pn. „Wkręć się w rower”

W ramach operacji powstanie dziewięć nowych obiektów infrastruktury turystycznej          i rekreacyjnej na obszarze LGD Szlakiem Granitu na terenie gmin: Dobromierz, Świdnica oraz Żarów. Projekty realizowane przez lokalne organizacje pozarządowe wpisują się w realizację Lokalnej Strategii Rozwoju i przyczynią się do rozwoju ogólnodostępnej infrastruktury. - Powstała infrastruktura będzie służyć lokalnym społecznościom w zakresie zagospodarowania czasu wolnego w sposób aktywny, a także na rzecz turystów, którzy skorzystają z podejmowanych działań – mówi Krystian Ulbin z LGD Szlakiem granitu.


W ramach operacji powstanie:


1) boisko rekreacyjno - sportowe w Dobromierzu wraz z potrzebną infrastrukturą, w tym stojakami na rowery,

2) altana przy świetlicy wiejskiej w Gniewkowie wraz z zagospodarowaniem terenu,

3) siłownia zewnętrzna w Gniewkowie,

4) tyrolka wraz ze stołem do szachów i warcabów oraz hotele dla owadów w miejscowości Zastruże,

5) stacje naprawy rowerów we wsiach Lubachów, Bystrzyca Dolna, Pszenno, Wiśniowa oraz Grodziszcze.


Ponadto projekty zakładają nasadzenia roślin, w tym łąk kwietnych a także organizację inicjatyw integrujących mieszkańców.

Wszystkim grantobiorcom gratulujemy uzyskanych środków finansowych i życzymy szybkiej realizacji powierzonych grantów.

Zadania będą realizowane  w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego dla przedsięwzięcia IV. „Aktywna społeczność „Szlakiem Granitu” objętego Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2014-2020 Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Grantu” w zakresie rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.
Deklaracja Dostępności

Godziny Otwarcia

Biuro czynne:

- w poniedziałki, wtorki i czwartki od godz. 7.15 do godz. 15.15, 

- w środy od godz. 7.15  do godz. 17.15,

- w piątki od godz. 7.15 do godz. 13.15.

Szukaj

Udogodnienia

Rodo

Statystyki

6391728
Dziś
Wczoraj
Ten Tydzień
Ostatni Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni Miesiąc
Wszystkie Dni
16875
0
38310
6318402
86301
68317
6391728

Twoje IP: 3.235.159.8
2020-10-21 15:17

Gmina_Dobromierz-2x.jpgGmina_Jaworzyna_Śląska-2x.jpgGmina_Kostomłoty-2x.pngstrzegom2x.pngGmina_Świdnica-2x.jpgGmina_Udanin-2x.pngGmina_Żarów-2x.png